Uroczystość poświęcenia nowego samochodu

W sobotę 4 października 2014 nasza jednostka obchodziła wielkie święto poświęcenia nowego samochodu marki MAN. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pod remizą OSP w Krygu,  a następnie strażacy przemaszerowali na czele z Orkiestrą Dętą OSP Dominikowice i mażoretkami do Kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu. Mszę św. w intencji strażaków odprawili ks. brygadier Władysław Kulig, kapelan wojewódzki małopolskich strażaków, ks. Czesław Stanaszek, proboszcz parafii w Krygu oraz ks. Krzysztof Książek. W trakcie Mszy Świętej został poświęcony odnowiony pierwszy sztandar OSP Kryg z 1932 roku.  Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiło poświęcenie samochodu w obecności zaproszonych gości. Przecięcia wstęgi dokonali matka chrzestna Maria Kozioł w asyście mieszkańców wsi dh Juliana Kosiby i Mieczysława Pawłowskiego. Nowy samochód otrzymał imię ”Florek”. Oddano też do użytku wyremontowane boksy garażowe wraz z zapleczem. W dalszej części imprezy: dokonano oznaczeń, wygłoszono podziękowania dla wszystkich druhów zaangażowanych w działalność straży. Swoje mowy wygłosili m. in. Wójt Gminy Lipinki- Czesław Rakoczy.

Na uroczystość przybyli m.in. wiceprezes ZG ZOSP RP w Warszawie dh Teresa Tiszbirek, dh Edward Siarka, poseł na Sejm RP oraz prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, władze wojewódzkie i powiatowe PSP, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz bardzo licznie druhowie OSP Kryg i sąsiednich jednostek, a także mieszkańcy Krygu.

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI: http://gorlice.tv/3240-nowy-samochod-bojowy-w-krygu.html

{gallery}04.10.14.-poswiecenie{/gallery}

 

Scroll to Top