Data założenia: 1908

Skarbnik: Edyta Mika
Sekretarz: Weronika Mika
Członek: Krzysztof Karp

Jednostka w Krygu powstała w 1908 roku. Historia założenia pierwszego posterunku przeciwpożarowego w tej miejscowości przekazywana była drogą ustnych relacji z pokolenia na pokolenie. Według tych przekazów, inicjatorem był ówczesny wójt wsi Kryg – Wojciech Woźniak, a wśród założycieli organizacji byli m.in.: Grzegorz Pyznar, Grzegorz Kosiba, Błażej Kosiba, Grzegorz Poniedziałek, Grzegorz Kosiba syn Antoniego, Maciej Krupczak, Antoni Pawłowski oraz Piotr Przybyło.
Pierwszym prezesem został Wojciech Woźniak, który pełnił tę funkcję do 1919 roku. W początkowych latach działalności straży podejmowano działania mające na celu doposażenie jednostki w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Wkrótce drużyna strażacka z Krygu mogła się pochwalić pokaźnym wyposażeniem, w tym ręczną sikawką czterokołową, kilkoma mundurami i drobnym osprzętem. Zbudowano także pierwszą prowizoryczną, drewnianą remizę, gdzie znalazł swoje miejsce zgromadzony sprzęt pożarniczy. W 1914 roku liczba strażaków wynosiła 40.
W 1919 roku wybrano nowe władze. Błażej Kosiba objął stanowisko prezesa, a naczelnikiem został Tomasz Jeż. W 1920 roku remontowano drewnianą remizę oraz dokonano kolejnych zakupów osprzętu.
Nasza jednostka sięga głęboko w przeszłość, a każdy członek wnosi do niej swoją unikalną kartę. Od lat służymy społeczności z poświęceniem, gotowi pomagać w każdej sytuacji.

Nasze Wartości

W naszej firmie kładziemy nacisk na wartości, które definiują naszą działalność i relacje z klientami.

Pasja

Pasja napędza naszą pracę i pozwala nam służyć społeczności z zaangażowaniem i determinacją.

Poświęcenie

Jesteśmy gotowi poświęcić swój czas i wysiłek dla dobra innych, dbając o bezpieczeństwo oraz dobro naszych klientów.

Wspólnota

Jesteśmy jedną wielką rodziną, gotową wspierać się nawzajem i działać razem w każdej sytuacji na rzecz społeczności lokalnej.