WYCIEK OLEJU NA DRODZE KRYG-LIPA

15 października 2013 roku ok. godz. 11:55 zostaliśmy zadysponowani do neutralizacji plamy oleju na odcinku drogi Kryg-Lipa. Wyciek substancji nastąpił podczas transportu zbiornika, który okazał się nieszczelny. W zdarzeniu brały udział dodatkowo jednostki: PSP z Gorlic oraz OSP Lipinki.
Podjęte działania:

– neutralizacja substancji za pomocą środka zobojętniającego,

– użycie sorbentu,

– oczyszczanie asfaltu wodą.

Zespół z OSP Kryg w składzie: Dariusz Przybyło, Krzysztof Karp, Bartłomiej Jodłowski, Tomasz Kosiba.

 

Relacja zdarzenia świadka naocznego:
„A bo to było tak: pracownik kopalni napełnił beczkę ropą i wiózł ją tam gdzie miał zawieźć ale jak dojechał na miejsce to zobaczył że ropy ni hu hu nie ma. Okazało się że nie dokręcił zaworu i przez rurę wylewała się ropa pięknie pokrywając nawierzchnię drogi od Leśniowskiego do samej krzyżówki na Lipie. Pierwsza była PSP potem dojechała jednostka OSP Kryg, a potem przyjechały jeszcze Lipinki. Przyjechali i zaczeli działać. PSP neutralizowało ropę za pomocą środka zobojętniającego, Kryg sypali sorbent, a Lipinki myły asfalt wodą (na końcu wszyscy myli).”

 

 {gallery}wyciek-15.10.2013{/gallery}

Scroll to Top