PUBLIKACJA MONOGRAFII STRAŻAKÓW ZIEMI GORLICKIEJ

11 października 2013 roku w PSP Gorlice odbyła się promocja Monografii Strażacy Ziemi Gorlickiej. W spotkaniu uczestniczyli: zespół redakcyjny na czele z redaktorem naczelnym Stanisławem Bukowcem, przedstawiciele z Komendy Powiatowej PSP Gorlice, druhowie poszczególnych jednostek OSP, samorządowcy na czele z Karolem Górskim- wicestarostą powiatu gorlickiego, sponsorzy i media. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy redaktora naczelnego, który wyjaśnił  w jaki sposób powstawała monografia. Odniósł się do ciekawszych fragmentów związanych z historią niektórych jednostek straży, a także problemów, na które napotkali. Przytoczył także słowa śp. Prezesa Antoniego Cygana „KRYG TO STRAŻ, A STRAŻ TO KRYG”. W dalszej kolejności nastąpiła prezentacja książki. Redaktor zaznaczył, że monografia ta nie objęła wszystkich faktów związanych z działalnością poszczególnych jednostek, ale – jak dodał – zawsze można wydanie uzupełnić i powtórzyć. Ze względu na ograniczony nakład o egzemplarze należy pytać prezesów poszczególnych jednostek. Zainteresowanych zachęcamy do zakupienia lub obejrzenia publikacji.

 

{gallery}monografia{/gallery}

FOTO: GRZEGORZ RYBCZYK
Scroll to Top