XII WOJEWÓDZKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW DO ŁAGIEWNIK

20 października 2013 roku przedstawiciele druhów z naszej jednostki uczestniczyli
w XII Wojewódzkiej Pielgrzymce Strażaków do Łagiewnik. Spotkanie to wyjątkowo odbyło
się w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II i powiązane było z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa kardynała Stanisława Dziwisza.

Program pielgrzymki:

– zbiórka na dziedzińcu Centrum Błogosławionego Jana Pawła II do godz. 11:30,
– 11:45 Raport
– uroczyste wejście do Kościoła w Centrum Błogosławionego Jana Pawła II,
– odznaczenie JE. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisz Złotym Znakiem Związku,
– składanie życzeń dla Jubilata przez delegacje powiatowe
– 12:00 Uroczysta Msza Święta.

Koncert strażackiej orkiestry dętej rozpoczął całą uroczystość, w której brało udział ok. 5 tys. strażaków z województwa małopolskiego w tym ponad 400 pocztów sztandarowych. Ważne osobistości biorące udział w spotkaniu:
– Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak
– Wiceprezesi, Członkowie Prezydium i Członkowie Zarządu Głównego ZOSP RP
– Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Kraków dh Edward Siarka
– Wiceprezesi, Członkowie Prezydium, Członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Kraków
– Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz
– Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nadbryg. Andrzej Mróz
– Komendanci Powiatowi Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. małopolskiego
– Kapelan Krajowy Strażaków mł. bryg. Jan Krynicki, Kapelan Wojewódzki, Kapelani Diecezjalni, Kapelani Powiatowi i Gminni ZOSP RP.

Delagacja druhów z ziemi gorlickiej, którą reprezentowali: st. kpt. Dariusz Surmacz,
dh Małgorzata Mika, dh Krzysztof Kosiba, dh Piotr Mika i dh Przemysław Wszołek wręczyła kardynałowi kwiaty i podarowała monografię „Strażacy ziemi gorlickiej”.

{gallery}pielgrzymka-20.10.2013{/gallery}