UROCZYSTOŚCI- OSP DĘBNO I OSP PAGORZYNA

W dniu 28 września 2013 roku krygowscy druhowie uczestniczyli w dwóch ważnych uroczystościach:
100-lecie OSP Dębno oraz Poświęcenie nowego samochodu dla OSP Pagorzyna.

 

 

 

 

 

 

100-lecie OSP Dębno

Jednostka OSP Dębno w tym dniu obchodziła 100-lecie swojego założenia. Nasza współpraca z tą jednostką trwa już od wielu lat, rozpoczął ją św. pamięci druh Antoni Cygan, a kontynuuje obecny Naczelnik- Jerzy Karp.

OSP Kryg wystawiło poczet sztandarowy w składzie: Kamil Karp, Krzysztof Karp, Dominik Ludwin. Ponadto w wyjeździe brali udział Naczelnik- Jerzy Karp i druh Bartłomiej Jodłowski. Ta wspaniała uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Dębnie. Następnie wszyscy druhowie i delegacje z pocztami sztandarowymi przemaszerowali pod budynek remizy, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Druhowie z OSP Dębno otrzymali odznaczenia, liczne życzenia i prezenty oraz odsłonięto tablicę upamiętniającą jubileusz.

Poniżej link do filmiku z uroczystości:
http://www.youtube.com/watch?v=ics4CMLvb9w

 {gallery}Debno-28.09.2013{/gallery}

 

Poświęcenie nowego samochodu dla OSP Pagorzyna

Kolejna delegacja naszej straży brała udział w wydarzeniu związanym z poświeceniem nowego samochodu- IVECO MAGIRUS w OSP Pagorzyna. Uroczystości patronował Wójt Gminy Lipinki, Mszę Świętą odprawił Ks. mgr Jan Broński, a w przygotowanie zaangażowali się druhowie z OSP Pagorzyna. Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiło poświęcenie samochodu w obecności zaproszonych gości. Następnie wszyscy przeszli do budynku OSP Pagorzyna, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Wygłoszono podziękowania dla wszystkich druhów zaangażowanych w działalność straży oraz odśpiewano sto lat założycielom jednostki. Swoje mowy wygłosili m. in. Wójt Gminy Lipinki- Czesław Rakoczy, Prezes OSP Pagorzyna- Jan Ślusarczyk, Prezes Powiatowy- Krzysztof Kosiba, Dowódca JRG PSP Gorlice- bryg. mgr inż. Zbigniew Szurek. Odczytano również historię jednostki, która weszła w skład wydawanej w powiecie gorlickim monografii. Nad całością organizacji imprezy czuwał Sekretarz OSP Pagorzyna- Krzysztof Kozioł.
Gratulujemy druhom OSP Pagorzyna i życzymy dalszych sukcesów!
Delegacja naszej jednostki w składzie: Prezes- Piotr Mika, Sekretarz- Małgorzata Mika, druh Krzysztof Kosiba.

Poniżej link do filmiku z uroczystości:
http://gorlice.tv/2234-poswiecenie-nowego-wozu-bojowego-w-pagorzynie.html

Scroll to Top