III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE OSP

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie, na Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole. Prawdopodobnie jedyne zawody zimowe dla strażaków w Polsce. Łącznie zgłosiło się 290 strażaków w pełnym umundurowaniu bojowym, dodatkowo ze sprzętem narciarskim. Ilość zawodników przyczyniła się do odwołania drugiego zjazdu w konkurencji indywidualnej. Strażacy bez drugiej próby musieli podejść do konkurencji. Nasza Jednostka wystawiła 9 osób w konkurencji indywidualnej. Spotkaliśmy również sympatycznych druhów z OSP Staszkówka i OSP Moszczenica.

 

W drugim dniu odbył się tzw. „Strażacki Slalom Gigant” z wężem i drabiną. W tej konkurencji 4-osobowe drużyny podczas zjazdu miały za zadanie pokonać slalom trzymając wspólnie wąż strażacki oraz dodatkowo przenieść drabinę w wyznaczone miejsce, a następnie przekroczyć linie mety.

Organizatorami zawodów byli Dariusz i Zbigniew Tokarscy Szkółka Narciarska TOK-BIKE Szczawnica, Christophe Mańkowski Grupa THERMALEO Sp. z o.o. i Uzdrowisko Szczawnica S.A., wpółorganizatorami – Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego, a gospodarzem zawodów była Arena Jaworki-Homole.

Przygotowanie filmu: Tomasz Szurek

Wyniki

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego nasi druhowie spośród 202 uczestników zajęli następujące miejsca:

– miejsce 74 dh Gabriel Mika z czasem 35,33
– miejsce 111 dh Marcin Szurek z czasem 38,99
– miejsce 129 dh Dominik Bubniak z czasem 40,85
– miejsce 135 dh Adrian Szkaradek z czasem 41,38 
– miejsce 139 dh Tomasz Szurek z czasem 42,02 
– miejsce 191 dh Piotr Mika z czasem 2:38,95

W kategorii zjazdu indywidualnego kobiet startowało 17 druhem. Nasze druhny uplasowały się na miejscach:
 
– miejsce 8  dh Edyta Bogdan z czasem 39,53
– miejsce 9 dh Małgorzata Mika z czasem 40,66

{gallery}22.02.2015.-szczawnica{/gallery}

fot. strazaczki.pl
fot. Krzysztof Garbacz
fot. Piotr Mika

Scroll to Top