OSP Kryg - KDP

trawy008.jpg

Kobiety w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych odgrywały i odgrywają znaczącą rolę. Od samego początku powstania straży kobiety miały swoich przedstawicieli w zarządzie oraz doskonale sprawdzały się w działalności organizacyjnej, gospodarczej i reprezentacyjnej.

Chcąc nie pozostać w tyle za kolegami z jednostki, druhny zaczęły interesować się kwestią ratowniczo-gaśniczą. Obecnie wyrażają chęć udziału w różnego typu szkoleniach, co umożliwia im uczestnictwo w akcjach.  Zawody sportowo-pożarnicze, konkursy oraz pokazy również stały się ważnym elementem ich działalności. Wszystko to przyczyniło się do utworzenia w 1946 roku kobiecej drużyny pożarniczej.  W 1975 drużyna żeńska liczyła 25 druhen, a dowódcą sekcji była Ewa Bajorek. Skład KDP w latach 1946-2000: Emilia Przybyłowicz, Genowefa Karp, Janina Karp, Józefa Krupczak, Felicja Bajorek, Emilia Dudek, Helena Mika, Wanda Kosiba, Józefa Karp, Wanda Wójcik, Elżbieta Malinowska, Małgorzata Dudek, Władysława Szurek, Emilia Goleń, Elżbieta Mika, Katarzyna Boczoń, Magdalena Świerz, Krystyna Pawłowska. W latach 200-2013: Joanna Bąk, Magdalena Jeż, Katarzyna Kudłaty, Iwona Orzechowska, Weronika Kosiba, Iwona Woźniak, Paulina Dyl, Anna Pawłowska, Angelika Nowak, Monika Dyląg, Anna Tumidajewicz, Kinga Krzysztoń, Marlena Woźniak i Sabina Żychowska.

Obecna KDP to dziewczyny w pełni wyszkolone, a jej skład to:

Barbara Woźniak

Natalia Żydło