OSP Kryg - Ćwiczenia "Lód Klimkówka 2017"

foto1
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Krygu
foto1
GBA 3,5/25 MAN TGM 13.290 4x4
foto1
III Ogólnopolskie Mistrzostwa w Narciarstwie OSP
foto1
Gminne Zawody Strażackie w Wójtowej
foto1
Druhny OSP Kryg - Powiatowe Zawody Strażackie
Tel.+48 13 447 93 03
ospkryg@gmail.com

Polish English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian

Galeria losowa

OSP_Kryg-16.jpg

21 stycznia 2015 roku w ramach doskonalenia naszych umiejętności, mieliśmy możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa na zamarzniętych akwenach pod kryptonimem "LÓD KLIMKÓWKA 2017", zorganizowanych przez jednostkę OSP Ropa.

Ćwiczenia rozpoczęto o odprawy w remizie OSP Ropa, podczas której zostały poruszone kwestie dotyczące hipotermii i KPP oraz zostały omówione założenia i cele ćwiczeń. Stworzone zostały dwa stanowiska. Przy pierwszym stanowisku głównie położono nacisk na techniki samoratownictwa z wykorzystaniem podręcznego sprzętu jak: kijki narciarskie, sanki, kolce lodowe i śrubokręty. Na drugim stanowisku ćwiczono podejmowanie poszkodowanego na sanie lodowe.

 

W ćwiczeniach brały także udział jednostki:
OSP Ropa
OSP Łosie
OSP Szymbark
OSP Sękowa
OSP Biecz

W imieniu naszej jednostki OSP Kryg, chcielibyśmy podziękować: OSP Ropa za możliwość udziału w ćwiczeniach, a także za przekazaną wiedzę teoretyczną i praktyczną Panu Tomkowi Białkowskiemu, dh Bogusławowi Łukaszykowi, dh Arturowi Łukaszykowi i mł. bryg. Dariuszowi Surmaczowi.

Panel logowania

Online

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
566546