OSP Kryg - Ćwiczenia "Lód Klimkówka 2017"

21 stycznia 2015 roku w ramach doskonalenia naszych umiejętności, mieliśmy możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa na zamarzniętych akwenach pod kryptonimem "LÓD KLIMKÓWKA 2017", zorganizowanych przez jednostkę OSP Ropa.

Ćwiczenia rozpoczęto o odprawy w remizie OSP Ropa, podczas której zostały poruszone kwestie dotyczące hipotermii i KPP oraz zostały omówione założenia i cele ćwiczeń. Stworzone zostały dwa stanowiska. Przy pierwszym stanowisku głównie położono nacisk na techniki samoratownictwa z wykorzystaniem podręcznego sprzętu jak: kijki narciarskie, sanki, kolce lodowe i śrubokręty. Na drugim stanowisku ćwiczono podejmowanie poszkodowanego na sanie lodowe.

W ćwiczeniach brały także udział jednostki:
OSP Ropa
OSP Łosie
OSP Szymbark
OSP Sękowa
OSP Biecz

W imieniu naszej jednostki OSP Kryg, chcielibyśmy podziękować: OSP Ropa za możliwość udziału w ćwiczeniach, a także za przekazaną wiedzę teoretyczną i praktyczną Panu Tomkowi Białkowskiemu, dh Bogusławowi Łukaszykowi, dh Arturowi Łukaszykowi i mł. bryg. Dariuszowi Surmaczowi.