OSP Kryg - Warta Honorowa przy Grobie Pańskim- 2016

25 marca 2016 po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej druhowie przystąpili do pełnienia warty przy Grobie Pańskim. Jest to bardzo stara tradycja podtrzymywana przez naszych strażaków, na pamiątkę żołnierzy, którzy pilnowali grobu Jezusa Chrystusa. Warta pełniona była w dwuosobowych rotach do niedzielnej Mszy Rezurekcyjnej, w której strażacy brali czynny udział. Po Mszy zgodnie z tradycją strażacy odwiedzili groby zmarłych strażaków oraz zasiedli w Remizie OSP w Krygu do Śniadania Wielkanocnego.

Dla naszych strażaków pełnienie warty przy Grobie Pańskim jest zaszczytem i bardzo dużym wyróżnieniem. Za ogromne zaangażowanie i poświęcenie należą się słowa uznania dla wszystkich strażaków biorących czynny udział podczas Triduum Paschalnego.

Podziękowania w imieniu Zarządu OSP Kryg – składa Prezes dh Piotr Mika.