OSP Kryg - Warta Honorowa przy Grobie Pańskim- 2016

foto1
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Krygu
foto1
GBA 3,5/25 MAN TGM 13.290 4x4
foto1
III Ogólnopolskie Mistrzostwa w Narciarstwie OSP
foto1
Gminne Zawody Strażackie w Wójtowej
foto1
Druhny OSP Kryg - Powiatowe Zawody Strażackie
Tel.+48 13 447 93 03
ospkryg@gmail.com

Polish English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian

Galeria losowa

OSP_Kryg-16.jpg

25 marca 2016 po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej druhowie przystąpili do pełnienia warty przy Grobie Pańskim. Jest to bardzo stara tradycja podtrzymywana przez naszych strażaków, na pamiątkę żołnierzy, którzy pilnowali grobu Jezusa Chrystusa. Warta pełniona była w dwuosobowych rotach do niedzielnej Mszy Rezurekcyjnej, w której strażacy brali czynny udział. Po Mszy zgodnie z tradycją strażacy odwiedzili groby zmarłych strażaków oraz zasiedli w Remizie OSP w Krygu do Śniadania Wielkanocnego.

 

 

 

 

Dla naszych strażaków pełnienie warty przy Grobie Pańskim jest zaszczytem i bardzo dużym wyróżnieniem. Za ogromne zaangażowanie i poświęcenie należą się słowa uznania dla wszystkich strażaków biorących czynny udział podczas Triduum Paschalnego.

Podziękowania w imieniu Zarządu OSP Kryg – składa Prezes dh Piotr Mika.

Panel logowania

Online

Odwiedza nas 525 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
517900