OSP Kryg - Szerszenie-2015

foto1
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Krygu
foto1
GBA 3,5/25 MAN TGM 13.290 4x4
foto1
III Ogólnopolskie Mistrzostwa w Narciarstwie OSP
foto1
Gminne Zawody Strażackie w Wójtowej
foto1
Druhny OSP Kryg - Powiatowe Zawody Strażackie
Tel.+48 13 447 93 03
ospkryg@gmail.com

Polish English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian

Galeria losowa

5.jpg

Lato to czas aktywności owadów błonkoskrzydłych tzn. pszczół, os, trzmieli oraz szerszeni. Te ostatnie są szczególnie niebezpieczne dla człowieka. Bliskie spotkanie z tymi owadami może prowadzić do zwykłego zaczerwienia skóry, opuchlizny, gorączki, w przypadku osób uczulonych do silnych reakcji alergicznych, zatrzymania krążenia, niedotlenienia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Utrzymywanie szczelności budynków, likwidowanie szczelin w ścianach, naprawianie zbitych okien, przeglądanie wiosną szop, altan, poddaszy jest istotną rzeczą w zapobieganiu osiedlania się owadów błonkoskrzydłych. Do dnia 11 sierpnia 2015 roku nasza jednostka OSP Kryg miała 14 wyjazdów do usuwania gniazd głównie szerszeni. Natomiast do dnia 12 sierpnia 2015 roku jednostki z terenu powiatu gorlickiego PSP oraz OSP w sumie miały 313 interwencji.

 

 W sytuacji, gdy dojdzie do użądlenia przez owady błonkoskrzydłe, należy:

  1. Przetrzeć miejsce użądlenia środkiem dezynfekującym.
  2. Aby zminimalizować zagrożenie związane z wnikaniem jadu do ciała należy niezwłocznie go usunąć. W przypadku użądleń mnogich – w pierwszej kolejności usuwać jad z miejsc zbliżonych do dróg oddechowych, takich jak szyja, twarz.
  3. Po ukąszeniu w kończynę, unieść ją do góry, w celu zmniejszenia obrzęku.
  4. Aby zmniejszyć ból, na miejsce użądlenia, po zdezynfekowaniu można zastosować zimny okład.
  5. Osoba użądlona powinna położyć się i nie chodzić.
  6. Po użądleniu nie pozostawiać użądlonego samotnie.
  7. Osobom uczulonym na jad lub silnie pożądlonym należy niezwłocznie zapewnić pomoc lekarską.


STRAŻACY BIORĄCY UDZIAŁ W AKCJACH:

Polecamy artykuł Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach:

http://www.straz-gorlice.pl/aktualnosci/87-szerszenie-zmora-gorlickich-strazakow.html

 

Panel logowania

Online

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
500668