OSP Kryg - VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

26 kwietnia 2015 roku druhowie z OSP Kryg wzięli udział w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę. Tradycją jest, że strażacy ochotniczych i zawodowych straży pożarnych spotykają się co 5 lat i jest to jedno z największych wydarzeń w służbie pożarniczej.

O godzinie 9:15  nastąpiła zbiórka i ustawienie pododdziałów na Placu Biegańskiego w Częstochowie. oraz złożenie meldunek Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Ważnym punktem uroczystości było zasadzenie „Dębu Wdzięczności” przez prezydenta RP. Następnie wszyscy zgromadzeni wyruszyli na Jasną Górę. Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 12:00 na Błoniach Jasnogórskich

W uroczystościach udział wzięli: prezydent RP; posłowie i senatorowie, w tym przedstawiciele Poselskiego i Senackiego Zespołu Strażaków; minister spraw wewnętrznych; przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych; kierownictwo Komendy Głównej PSP; komendanci wojewódzcy i szkół PSP; władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Reprezentanci OSP Kryg:

dh Krzysztof Kosiba